|
Parijs, 24 oktober 2006– Nexans maakte vandaag de verkoopcijfers voor het derde kwartaal van 2006 bekend ter waarde van 1.900 miljoen euro (tegen actuele prijzen van non-ferro metalen*). Dit resultaat is gebaseerd op 13 werkweken, tegen 14 werkweken in het derde kwartaal van 2005.
Afgezet tegen constante prijzen voor non-ferro metalen** stonden de verkoopcijfers op 1.066 miljoen euro, een toename van 6,3 %, op basis van een vergelijkbare scope, wisselkoers en aantal werkdagen in het derde kwartaal van 2005.
De verkoopcijfers van de eerste 9 maanden van het jaar kwamen uit op 3.339 miljoen euro, een toename van 10,2 % vergeleken met dezelfde periode vorig jaar, op basis van vergelijkbare gegevens***.
Commentant Onder verwijzing naar deze cijfers zei Gérard Hauser, voorzitter en algemeen directeur van Nexans: " Het derde kwartaal heeft voldaan aan onze verwachtingen, met sterke activiteit op de energiemarkt, speciaal in infrastructuur en speciale kabels, evenals een zeer gunstige productmix in telecomkabels voor lokale netwerken. Binnen deze context verwachten wij een operationele marge van 5,5% voor 2006 als geheel, wat een verbetering betekent ten opzichte van onze vorige doelstelling ".
Geconsolideerde verkoopcijfers
|
(in miljoenen euro’s) |
2005 |
2006 |
| |
Tegen constante metaalprijzen** |
Op basis van vergelijkbare gegevens*** |
Tegen constante metaalprijzen** |
|
3e kwartaal
2e kwartaal
1e kwartaal
kwartaalTotaal op 30 september |
1 134
1 058
958
3 150 |
1 003
1 007
1 021
3 031 |
1 066
1 178
1 095
3 339 |
Geconsolideerde verkoop per zakelijke sector
|
(in miljoenen euro’s) |
K3 2005 |
K3 2006 |
| |
Tegen constante metaalprijzen** |
Op basis van vergelijkbare gegevens*** |
Tegen constante metaalprijzen** |
|
Energie
Telecom
Elektrische kabels
Andere |
758
170
203
3 |
655
156
189
3 |
715
166
183
2 |
|
Totaal |
1 134 |
1 003 |
1 066 |
|
|
(hoofdactiviteiten – constante metaalprijzen) |
|
In miljoenen euro’s(vergelijkbare gegevens) |
T3.05
|
T3.06 |
|
Infrastructuur |
291 |
315 |
| Bouw |
214 |
224 |
| Industrie |
138 |
163 |
De verkoop van energiekabels voor infrastructuren is 8,2 % gestegen in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder. Er wordt nog steeds geprofiteerd van de grote vraag naar onderzeese hoogspannings- en voedingskabels.
In het derde kwartaal zorgde deze sterke vraag voor een afgenomen groei in midden- en laagspanningskabels in het Midden-Oosten (Libanon-crisis), en verminderde activiteiten in de woningbouwsector in Noord-Amerika. De verkoop van speciale kabels in het derde kwartaal voor industriemarkten (olieplatforms, auto-industrie, spoorwegen etc.), steeg met meer dan 18 %, waarmee de verkoopgroeidoelstellingen voor producten met een hoge toegevoegde waarde werd bevestigd.
|
|
(constante metaalprijzen) |
| In miljoenen euro’s(vergelijkbare gegevens) |
T3.05
|
T3.06 |
|
Infrastructuur |
66 |
63 |
| LAN |
63 |
71 |
| Industrie |
27 |
32 |
Met een percentage van 6,4 % hoger in vergelijking met het derde kwartaal 2005, heeft Telecom zijn gestage herstel voortgezet. Het heeft uitstekende resultaten geboekt in LAN-kabels en speciale kabels voor de industriesector, waardoor wel een daling in infrastructuurkabels is ingezet vanwege het uitstel van bepaalde projecten in Europa en een verminderde exportactiviteit.
|
|
(constante metaalprijzen) |
| In miljoenen euro’s(vergelijkbare gegevens) |
K3.05
|
K3.06 |
| Kale draad (walsdraad en elektriciteitsdraad) |
175 |
165 |
| Wikkeldraad |
14 |
18 |
In dit kwartaal nam de metallurgiesector in Europa af als gevolg van onze eigen heroriëntering op onze eigen behoeften, evenals van de woningmarkt in Noord-Amerika.
Verkoop per geografisch gebied
|
(in miljoenen euro’s) |
K3 2005 |
K3 2006 |
| |
Tegen constante metaalprijzen** |
Op basis van vergelijkbare gegevens*** |
Tegen constante metaalprijzen** |
|
Europa
Noord-Amerika
Azië
Rest van de wereld |
782
216
60
76 |
665
205
60
73 |
719
200
68
79 |
|
Totaal |
1 134 |
1 003 |
1 066 |
Europa: zeer sterke vraag naar stroomkabels Europese activiteiten bereikten een organische groei van 8 % in het 3e kwartaal van 2005.
De sterke vraag naar stroomkabels, speciaal voor de industrie en infrastructuursectoren, veroorzaakte een vertraagde activiteit in de metallurgie- en telecominfrastructuursectoren in Europa.
De dynamische groei van speciale kabels voor de oliesector, evenals instrumentkabels, met name op de exportmarkt, droegen bij aan een sterk activiteitenniveau in Europa.
- Noord-Amerika: kleinere volumes, maar wel kwaliteit
Op een vergelijkbare basis liep de verkoop voor Noord-Amerika iets terug met 2,3 % vergeleken met het derde kwartaal van het voorgaande jaar, waarin een bijzonder hoog activiteitenniveau was gemeld.
De verkoopvolumes, vooral van walsdraad en kabels voor de woningbouwsector, hadden te lijden van de economische terugval in het derde kwartaal in Noord-Amerika. Dit onderdeel heeft geen effect op het resultaat, dat profiteert van een gunstige productmix en een hoog margeniveau.
In totaal ligt de organische groei voor de eerste 9 maanden van het jaar 2006 nog steeds boven de 13 %..
- Azië: sterke vraag in China naar kabels met hoge toegevoegde waarde
De organische groei van de verkoop was 12,9 % vergeleken met het derde kwartaal van 2005.
Deze toename is toe te schrijven aan de zeer sterke vraag in China naar kabels met een hoge toegevoegde waarde: telecomkabels voor LAN’s en speciale kabels voor OEM’s. Deze toename wordt ook weerspiegeld in de productieverhoging in de derde productiefaciliteit die in juni 2005 in Sjanghai (China) werd geopend.
- Rest van de wereld: uitstekende prestaties in groeilanden
Organische groei in de rest van de wereld is 9,4 % vergeleken met het derde kwartaal van het voorafgaande jaar.
Deze groei is te danken aan uitstekende prestaties in bepaalde landen: Marokko met een sterke vraag naar energie-infrastructuurkabels en kabels voor de auto-industrie; Turkije vanwege een bijzonder heftige woningbouwmarkt en veel exportcontracten; en Egypte, waar de verkoop van middenspanningskabels scherp is gestegen.
Vooruitzichten voor 2006
Nog steeds in gang zijnde maatregelen door de Groep om de werkkapitaalbehoefte te verminderen, moeten ons in staat stellen onze schulddoelstelling van circa 350 miljoen euro tegen het eind van het jaar te halen, tegen de huidige koperprijs.
Gezien het hoge activiteitenniveau, moet de operationele marge 5,5 % bereiken voor 2006 als geheel, een verbetering ten opzichte van onze voorgaande doelstellingen.
Financiële kalender
-
13 november 2006: afzonderlijke informatiebijeenkomst voor aandeelhouders in Lyon
-
7 december 2006: afzonderlijke informatiebijeenkomst voor aandeelhouders in Montpellier
-
31 januari 2007: geconsolideerde jaarresultaten 2006
-
26 april 2007: verkoopcijfers eerste kwartaal 2007
-
10 mei 2007: jaarlijkse aandeelhoudersvergadering
Bijlage
Geconsolideerde verkoop per zakelijke sector tegen actuele metaalprijzen
|
(in miljoenen euro’s) |
Tegen actuele metaalprijzen |
| |
K3.05
|
K3.06 |
|
Energie |
894 |
1 080 |
|
Telecom |
183 |
205 |
|
Elektriciteitskabels |
388 |
612 |
|
Andere |
3 |
3 |
|
Totaal |
1 468 |
1 900 |
* Tegen actuele metaalprijzen kwam de verkoop voor het derde kwartaal van 2005 op 1.468 miljoen euro (gepubliceerd).
** Om het effect van schommelingen in de inkoopprijzen van non-ferro metalen te neutraliseren en dus de onderliggende verkooptrend te meten, berekent Nexans zijn verkoop ook aan de hand van een constante prijs voor koper en aluminium.
*** De verkoopcijfers voor 2005 op basis van vergelijkbare gegevens komen overeen met de constante metaalverkoopcijfers, herberekend na geschatte bijstellingen voor vergelijkbare scope, wisselkoers en werkdagen.
|