English Inloggen Registreren Zoek in de catalogus Neem contact met ons op
Global expert in cables and cabling system

Over Nexans

Produkten & Oplossingen

Klantenservice

Werken bij Nexans

Nieuws - Pers

Zoeken

Nexans sleept contract van 22 miljoen euro in de wacht voor het maken van sleuven in de zeebodem ter hoogte van het aardgasveld van Ormen Lange

Bookmark Contact

Parijs, 18 maart 2005 - Nexans, wereldmarktleider in de kabelindustrie, heeft net een contract van 22 miljoen euro ondertekend met Hydro, de operator van de Ormen Lange-licentiegroep, voor het maken van sleuven voor twee MEG-pijpleidingen (mono-ethyleenglycol) en twee navelstrengkabels die het onderzeese aardgasveld op het Noors continentaal plat op zo'n 120 km voor de Noorse kust met het vasteland verbindt.

CapjetDe MEG-pijpleidingen en de navelstrengkabels zullen de onderzeese productiestations van Ormen Lange op een diepte van 1100 meter verbinden met de gasverwerkingseenheid in Nyhamma aan de Noorse westkust. Nexans zal voor de graafwerken de hiervoor speciaal ontworpen en door waterstralen aangedreven Capjet inzetten. De sleuven worden tot op een diepte van één meter gegraven om te vermijden dat de leidingen en kabels beschadigd raken. Het contract heeft betrekking op het ingraven van twee 15 cm-dikke MEG-pijpleidingen en twee navelstrengkabels van elk ongeveer 122 km. Binnen het aardgasveld zelf worden ook nog eens één MEG-pijpleiding en één navelstrengkabel van elk 3,5 km gelegd.

De graafwerken zullen uitgevoerd worden in de zomer van 2006 met twee Capjets die gelijktijdig bestuurd worden vanuit twee schepen. In 2007 zullen er nog graafwerken worden uitgevoerd.


Informatie over Ormen Lange

Het aardgasveld van Ormen Lange werd in 1997 door Hydro ontdekt en is het grootste aardgasveld in aanbouw op het Noors continentaal plat. Her aardgasveld is zo'n 40 km lang en 8 km breed en ligt 3000 m onder het zeeoppervlak. Het gewonnen gas zal aan land worden gevoerd tot bij de gasverwerkingseenheid te Nyhamma, waar het verwerkt en gecomprimeerd zal worden. Vervolgens wordt het dan naar het Verenigd Koninkrijk getransporteerd doorheen een 1200 km-lange pijpleiding tot in Easington aan de Engelse oostkust.

Partners in het Ormen Lange-project zijn Hydro (18,0728 %, verantwoordelijk voor de ontwikkelingsfase), Shell (17,0375%, verantwoordelijk voor de productiefase), Petoro (36,4750 %), Statoil (10,8441 %), Dong (10,3420 %) en Exxon Mobil (7,2286 %).

MEG-pijpleidingen
Om hydraatvorming te voorkomen, wordt er mono-ethyleenglycol (MEG) ingespoten als antivriesmiddel. Het wordt naar het aardgasveld gevoerd via 15 cm-dikke pijpleidingen en wordt ter hoogte van de boorputten op de zeebodem voortdurend in de transportleidingen gespoten.

Navelstrengkabels
Dit meest recente contract voor Ormen Lange volgt op een contract van 47 miljoen euro dat Hydro in juli 2004 afsloot met Nexans. Dat contract had betrekking op de productie van twee navelstrengkabels van elk ongeveer 125 km voor de verbinding van Nyhamna in Noorwegen met het aardgasveld voor de Noorse kust en een 4 km-lange navelstrengkabel in het aardgasveld zelf. De navelstrengkabels worden vervaardigd in Nexans' fabriek in het Noorse Halden en zullen hydraulische vloeistof, elektrische stroom en controlesignalen (via geïntegreerde glasvezelkabels) naar de onderzeese productiesystemen vervoeren.


Gerelateerde Documenten
  Nexans wins a contract worth around 22 million Euros for submarine trenching services in the Ormen Lange gas field  (38.9kb)
  Nexans installeert allereerste 420kV XLPE-geïsoleerde stroomkabel in aardgasveld van Ormen Lange  (43.4kb)

Uw Contactpersoon
Michel  Gédéon
Beleggersrelaties
Telefoon +33 (0)1 73 23 85 31
michel.gedeon@nexans.com
Céline  Révillon
Afdeling Bedrijfscommunicatie
Telefoon +33 (0)1 73 23 84 12
celine.revillon@nexans.com

Over
Over Nexans
Nexans is wereldmarktleider in kabels en bekabelingsystemen. De Groep biedt een uitgebreid gamma aan van geavanceerde bekabelingsystemen op basis van koper en glasvezel voor infrastructuurwerken, de industrie en de bouwmarkt. Nexans kabels en bekabelingsystemen vindt men terug in alle segmenten van het dagelijks leven, gaande van telecommunicatie en stroomnetwerken tot onder meer lucht- en ruimtevaart, de automobielindustrie, spoorwegen, de bouwsector, de petrochemische nijverheid en medische toepassingen. Nexans beschikt over productie-eenheden in 29 landen en is commercieel actief in 65 landen. Er werken 20.000 mensen voor het bedrijf dat in 2004 een verkoopsomzet behaalde van 4,9 miljard euro. Nexans staat bovendien genoteerd op de beurs van Parijs. Meer informatie vindt u op www.nexans.com

Nexans © copyright 2001 - 2012   Legal Notice | Neem contact op | Site Map