English Inloggen Registreren Zoek in de catalogus Neem contact met ons op
Global expert in cables and cabling system

Over Nexans

Produkten & Oplossingen

Klantenservice

Werken bij Nexans

Nieuws - Pers

Zoeken

Omzet eerste kwartaal 2003

Bookmark Contact
Parijs, 16 april 2003 - Nexans heeft een omzet over het eerste kwartaal van 2003 bekendgemaakt van 978 miljoen euro.

Bij gelijkblijvende prijzen voor non-ferrometaal bedroeg de groepsomzet in totaal 945 miljoen euro, vergeleken met 1,018 miljard euro over het eerste kwartaal van 2002.

De omzetdaling bij gelijkblijvende prijzen voor non-ferrometaal is hoofdzakelijk te wijten aan koersschommelingen.

Bij gelijkblijvende wisselkoersen daalde de omzet over het eerste kwartaal van 2003 met 3,7% ten opzichte van het eerste kwartaal van 2002, hetgeen te wijten is aan een lagere omzet van laagspanningskabels voor de algemene markt en een achterblijvende vraag bij Electrical wires.

Deze afname is een merkbaar gevolg van de nog onduidelijke algemene economische situatie, met name voor de divisies Energy en Electrical wires in Noord-Amerika.

Door kostenbesparingen als gevolg van reorganisatiemaatregelen van de groep, heeft deze afname de winstgevendheid niet aangetast.

Geconsolideerde omzet

In miljoenen euro's

Tegen huidige metaalprijzen en wisselkoersen

Tegen gelijkblijvende metaalprijzen en wisselkoersen

 

2002

2003

2002

2003

Eerste kwartaal

1,081

978

981

945

Omzet per sector (bij gelijkblijvende metaalprijzen en wisselkoersen)

In miljoenen euro's

1e kwartaal 2002

1e kwartaal 2003

Energie

503

490

Telecom

134

133

Elektriciteitsdraden

267

248

Distributie en overige

77

74

Totaal

981

945

  • Energie (hoofdactiviteiten) 

bij gelijkblijvende metaalprijzen en wisselkoersen:

In miljoenen euro's 1e kw.02 1e kw.03
Infrastructuur 186 194
Gebouwen 188 172
Industrie 111 107

De totale omzet van stroomkabels voor de infrastructuurmarkt bleef groeien, ondanks de zwakke Noord-Amerikaanse markt.

De kabelomzet voor de bouwsector, met name in Frankrijk en Duitsland, geeft de impact weer van prijsverlagingen door de druk van distributeurs op hun leveranciers in een krimpende markt met toenemende concurrentie.

De verkoop van speciale kabels voor industrie was goed voor een omzet die globaal genomen gelijk was aan die van het laatste kwartaal van 2002 – met een lichte omzetstijging in Frankrijk.

  • Telecom bij gelijkblijvende metaalprijzen en wisselkoersen:
In miljoenen euro's 1e kw.02 1e kw.03
Infrastructuur 53 51
Private local area networks (LAN) 49 49
Industrie 32 33

De omzet in de Telecom-divisie blijkt nu een evenwichtig niveau te hebben bereikt.

Kabels voor de industrie profiteren van een sterke groei van ADSL, hetgeen resulteert in grotere orders van leveranciers van apparatuur en telecombedrijven.

In Noord-Amerika begint de activiteit particuliere netwerken te profiteren van het gewijzigde assortiment dat nu meer gericht is op producten met een hogere toegevoegde waarde (Cat. 6) en aldus de afname van LAN- en glasvezelkabels compenseert.

Op industrieel niveau zet de divisie de uitvoering van het reorganisatieprogramma voort.

  • Elektriciteitsdraden bij gelijkblijvende metaalprijzen en wisselkoersen:
In miljoenen euro's 1e kw.02 1e kw.03
Walsdraad   135 126
Blanke draad 34 29
Wikkeldraad 98 93

In de divisie Electrical wires profiteerde de activiteit Walsdraad van een stabiele markt in Europa en de productievermindering in Noord-Amerika.

De omzetdaling bij Wikkeldraad is hoofdzakelijk te wijten aan de Noord-Amerikaanse markt.

Het reorganisatieprogramma dat in de tweede helft van 2002 is geïntroduceerd, wordt zowel in Europa als de VS voortgezet en heeft een beperkte impact op de bedrijfsresultaten (kosten in verband met het verplaatsen en weer in bedrijf stellen van apparatuur, enz.).

Vooruitzichten voor 2003

De algemene economische situatie blijft zeer onzeker en wordt nog verergerd door de huidige politieke spanningen. Dit heeft zijn weerslag op alle markten waarin Nexans actief is – met name laagspanningskabels voor gebouwen (in de industrie, woningbouw en handel). Het reorganisatieprogramma levert de gewenste effecten op, vooral in de Telecom-divisie waar de groep goed op weg is de doelstelling te halen van kostendekkend opereren.

Nexans zet haar beleid van strenge operationele en financiële controle voort, hetgeen resulteert in een lagere rentabiliteitsdrempel en een beheersbare schuldenlast.

De overname van het energiekabelbedrijf Furukawa (Brazilië) is afgerond en de definitieve overeenkomst voor de verwerving van een aandelenpakket met beheersende invloed in Kukdong (Korea) is ondertekend. De Koreaanse autoriteiten zullen deze operatie naar verwachting binnen twee weken goedkeuren, waarna dit bedrijf kan toetreden tot de groep

Financiële kalender 2003

  • 5 juni 2003: Algemene vergadering van aandeelhouders
  • 22 juli 2003: bekendmaking van de omzet en resultaten over de eerste helft van 2003
  • 15 oktober 2003: bekendmaking van de omzet over het derde kwartaal

Gerelateerde Documenten
  2003 First quarter sales  (49.1kb)
  Omzet eerste kwartaal 2003  (105.9kb)

Uw Contactpersoon
Nicolas  Arcilla-Borraz
Corporate Communication Department
Telefoon + 33 (0)1 73 23 84 12
nicolas.arcilla-borraz@nexans.com
Véronique Guillot-Pelpel
Corporate Communication Department
Telefoon + 33 (0)1 73 23 84 44
veronique.guillot-pelpel@nexans.com
Pascale Strubel
Corporate Communication Department
Telefoon +33 (0)1 73 23 85 28
pascale.strubel@nexans.com
Michel  Gédéon
Beleggersrelaties
Telefoon +33 (0)1 73 23 85 31
michel.gedeon@nexans.com

Over
Over Nexans
Nexans is de wereldwijde marktleider in de kabelindustrie. De groep levert een uitgebreid assortiment geavanceerde koper- en glasvezelkabeloplossingen aan de infrastructuur-, industrie- en bouwmarkt. Kabels en kabelsystemen van Nexans zijn in alle facetten van het dagelijks leven terug te vinden: van telecommunicatie- en energienetwerken tot toepassingen in de ruimtevaart, luchtvaart, automobielindustrie, spoorwegen, bouw, de petrochemische en medische industrie etc. Nexans heeft een industriële aanwezigheid in 28 landen en commerciële activiteiten in 65 landen. Het bedrijf heeft een personeelsbestand van 17.150 werknemers. De omzet bedroeg in 2002 4,3 miljard euro. Nexans is in Parijs aan de beurs genoteerd. Meer informatie kunt u vinden op: www.nexans.com

Nexans © copyright 2001 - 2012   Legal Notice | Neem contact op | Site Map